ДУХОВНА СТЕЖИНА

Духовно - моральна сторінка

Ознайомлення дітей з християнськими цінностями сприяє духовному розвитку особистості дитини
Формування особистості та її духовності - важлива умова державоутворення в Україні.

Завдання  дорослих  -  поповнити  знання  дошкільнят духовними враженнями, зробити прагнення дитячих душ щирими, глибокими, різносторонніми.

Духовну освіту  ми маємо ділити на дві частини: просвітництво та виховання.

Вірити і любити насильно не змусиш, але бути християнином людина просто зобов'язана.

Ключові поняття, терміни, категорії

Віра - впевненість у чомусь, надія на щось

Духовність - людська якість, що характеризує поведінку особистості, пронизує усі форми людської свідомості - моральну, політичну, релігійну, естетичну, художню, проте найбільш суттєвою є в галузі моральних стосунків.

Духовний світ - це своєрідний внутрішній всесвіт: почуття, емоції, прагнення, настрої, знання та переконання, ідеали, оцінки та уявлення про цінності.

Істина - моральний ідеал, справедливість.

Любов - почуття, глибока повага, шанобливе ставлення, прихильність.

Милосердя - жаліслива і діяльна любов, що виражається в готовності допомагати кожному нужденному і поширюється на всіх людей і все живе.

Морально духовний розвиток - процес оволодіння особистісно-гуманістичними моральними цінностями, які становлять стрижень духовної культури.

Надія - впевненість у можливості здійснення чогось бажаного,

Національна свідомість - усвідомлення людиною своєї приналежності до певної нації.

Сенс життя - передає найбільш узагальнену життєву мету, головний. Принцип життя, спосіб сореалізації особистості.

СТЕЖИНА ДУХОВНОСТІ

Сьогодні дедалі частіше  постає питання про духовний розвиток дитини, як першорядний  елемент змісту навчання та виховання. Виховати духовну особистість можна тільки у тісній  співпраці сім’ї. У дошкільному навчальному закладі "Аліса" активно розпочали роботу з духовно-морального виховання  Нашою метою є плекання духовності української нації, формування особистості на засадах християнської моралі, плекання доброти, людяності, милосердя, чесності, працьовитості, виховання духовно багатої особистості, яка б усвідомлювала свою відповідальність перед Богом, Батьківщиною, народом.

У нашому закладі проводять не тільки заняття, а й розваги на тему головних християнських свят: до дня святого Миколая, Святвечора, Різдва, Стрітення, Великодня, які знайомлять дітей із народною творчістю, обрядовими піснями: колядками, щедрівками.