Правила приёма

Правила прийому

Згідно з Конституцією України та законами «Про дошкільну освіту» та «Про освіту», абсолютно всі діти мають право на безоплатну дошкільну освіту в дошкільних установах (державних і комунальних). Але на практиці батьки можуть почути від завідуючої слова «немає місць». Як вчинити в цьому випадку?

Порядок прийому до дитячого садка регламентується Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим Постановою КМУ № 305 від12.03.2003, згідно з яким:

«Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження».

«Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою».

У цьому положенні немає ні слова про черги, тобто офіційно вони не існують. Також не згадується той факт, що для вступу в дитячий садок потрібна довідка про щеплення. Насправді потрібні 2 довідки від педіатра: довідка про стан здоров'я, яка виписується на підставі висновків вузьких фахівців і результатів проведених аналізів, і довідка про епідеміологічне оточення (про те, що ніхто, з ким мала контакт дитина, не хворіє інфекційним захворюванням), яка, до речі, дійсна лише протягом 3 днів.

Що стосується приватних дитячих садів, то порядок прийому до них визначає власник.

Якщо Вам відмовляють у прийомі в дитячий сад, мотивуючи це відсутністю місць, попросіть завідувача написати письмову відмову із зазначенням причин. Цей документ Ви зможете використовувати для подачі позову в суді. Право на освіту захищається Конституцією і є одним з основоположних прав людини, тому, на думку юристів, імовірність того, що позов задовольнять, дуже висока.

Для оформлення дитини в дитячий садок необхідно завідувачу закладу подати такі документи:

- клопотання з місця роботи матері на ім’я завідувача;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія паспорта матері – 1, 2, 11 сторінки (обов’язково приписка);

- для пільгових категорій копії документів, які посвідчують дану пільгу: дитина постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, дитина-сирота, напівсирота, дитина з малозабезпеченої сім’ї, дитина з багатодітної сім’ї;

- заява встановленого зразка.