Проект "Вчимося жити разом"

"Вчимося жити разом"

Інформація про проект «Вчимося жити разом»

Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах.
Проект реалізується в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській і Запо
різькій областях.
Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» із розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні . Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний університет«Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямах — формування у дітей  життєвих навичок, які сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям
і родинам психосоціальної підтримки.

11 січня 2016 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав наказ «Про затвердження плану заходів з реалізації проекту «Вчимося жити разом». Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та у партнерстві з Європейським Союзом і Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в рамках ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» реалізує зазначений проект.

З 17.10.2016 по 19.10.2016 року вихователь-методист ДНЗ №№1 Мурза Тетяна Віталіївна стала учасником тренінгу за програмою «Вчимося жити разом» на базі Маріупольської ЗОШ № 36, де отримала теоретичні знання та практичні навички роботи з дітьми, батьками та педагогами щодо розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років.

З 20.10.2016 року в ДНЗ №1 "Аліса" розпочалась робота, щодо впровадження парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом».

Завідувач ДНЗ № 1 "Аліса" Трегубеко О.М. ознайомила педагогічний колектив з нормативними документами щодо реалізації проекту «Вчимося жити

разом».

Вихователь-методист Мурза Т.В. провела тренінг для вихователів в рамках проекту «Вчимося жити разом», на якому ознайомила учасників із завданнями, очікуваними результатами та планом впровадження проекту. Надала всім учасникам можливість відпрацювати заняття для вихованців за цією парціальною програмою. Ознайомила з вимогами до процесу і результатів впровадження курсу у дошкільному закладі.

Впровадження парціальної програми

«Вчимося жити разом»

в середніх та старших групах:

ЗАНЯТТЯ № 1

Заняття «Дружні діти – мов квіти»

середня група"Ромашки"

Заняття «Діти ввічливі та чемні, всім навколишнім приємні»

Старша група «Бджілка»